Otázka: Ako si vybrať správnu veľkosť brankárskych betónov?

hokejovybrankar.eu:

Veľkosť závisí od štýlu a spôsobe chytania, ale pre tých, ktorí vôbec netušia, akú veľkosť si majú vybrať, ponúkame návod, ako začať.

Dôležité je pri výbere betónov vedieť vôbec dĺžku betónov. Tú si zistíte jednoducho:

Dĺžka je rozdelená do troch častí:

1. dĺžka chodidla, ktorú zistíte podľa veľkosti korčúľ

2. dĺžka holene, ktorá sa meria od priehlavku po stred jabĺčka

3. dĺžka stehna, od stredu jabĺčka po výšku stehna, ktorá závisí od dĺžky brankárskych nohavíc, ktoré nosíte a na aké ste zvyknutý.

 

Všetky tieto dĺžky spočítajte a dostanete celkovú dĺžku nohavíc, ktorú potom vydelíte číslom 2,54 a získate dĺžku v palcoch.

(1 + 2 + 3 / 2,54 = veľkosť v palcoch)

Nezabúdajte však, že toto je len pomôcka po akej veľkosti betónov sa máte pozerať. Najideálnejšie je vyskúšať si nové betóny spolu s korčuľami.

 

Otázka: Ako si správne vybrať brankársku hokejku?

hokejovybrankar.eu:

Základným rozdelením je materiál brankárskej hokejky, držanie palice, strana, na ktorú je hokejka zahnutá a dĺžka príložníka.

Podľa materiálu: 

DREVENÁ: Najstarší typ palice bez tlmiaceho materiálu, takže každý kontakt s pukom pocítite. Výhodou je odolnosť a cena. Nevýhodou je vyššia váha.

KOMPOZITOVÁ: Výhodou je, že je prakticky bez vibrácií. Nízku váhu oceníte hlavne pro rozohrávaní. Nevýhodou je vyššia cena a tvrdší odraz pri strele. Doporučili by sme ich skúsenejším brankárom.

Podľa držania a zahnutia:

Pravá hokejka znamená (držanie v ľavej ruke)

Ľavá hokejka (držanie v pravej ruke)

Podľa veľkosti príložníka:

Toto je prakticky najdôležitejší parameter. Veľkosť sa udáva v palcoch (jeden palec má 2,54 cm). Výpočet dĺžky je jednoduchý. Zmerajte príložník a vydeľte 2,54. Veľkosť príložníka je podmienená výškou brankára ale aj štýlom chytania. Ak má brankár široký postoj a rozklak, tak mu vyhovuje nižší príložník.

KATEGÓRIA PRÍLOŽNÍK VÝŠKA  VEK
SENIOR 25″ – 28″ 167 cm a viac 14 rokov a viac
INTERMEDIATE 23″ – 24″ 140 – 164 cm 11 – 16 rokov
JUNIOR 21″ 118 – 149 cm 6 – 12 rokov
YOUTH 19″ do 120 cm do 7 rokov